Tuesday, June 13, 2017

Eesti Kirjanike Liidu Romaanivõistlus 2017 "Postimehe eripreemia"

Foto: Georg Kõrre


Peale mitut aastat õpingute vahele pikitud kirjutamist õnnestus lõpuks valmis saada romaan „Sünk jää, otsatu põhi“, mis saavutas Eesti Kirjanike Liidu 2017 romaanivõistlusel auhinnalise koha: „Postimehe eripreemia“. Mida see preemia sisuliselt tähendab on allpool Postimehe artiklilõigus selgitatud:


Eravestluses mitme žüriiliikmega sain teada, et kui Postimehe auhind oleks jäänud välja andmata, oleksin saanud III koha (sellepärast jäi võistluse III koht välja andmata). Kirjutamine oli seekord väga pikk ja raske (muidugi ka lõbus). Uurisin väga põhjalikult tausta ning intervjueerisin inimesi, kes vajalikke teadmisi omasid. Seekord aitasid mind neli proovilugejat. Tegemist on minu kõige mahukaima romaaniga ca 450lk. Romaan avaldatakse tõenäoliselt selle aasta sügisel.

5 comments:

Anonymous said...

Väga väga lahe! Palju õnne ja jään huviga teose lugemist ootama. Põhjalik taustatöö on minu jaoks lugejana alati üks suur pluss. Kirjanikuna tahaks küsida, et kas need keda intervjueerisid, kas teadsid neid juba varem või võtsidki ühendust just raamatu vajaduste tõttu?

Taavi Kangur said...

Intervjueeritavad olid seekord sugulased, tuttavad ja pooltuttavad. Alati keegi teab kedagi, kes teab midagi, mida on vaja. :) Seega tuleb FB sõprade seas ringi vaadata. Olen varasemalt ka täiesti võõraste inimeste käest abi palunud ja reeglina inimesed aitavad meeleldi.

Ingvar said...

Tere. Ma küll palju ei loe kaasaja eesti kirjandust, v.a. perioodikas ilmuv, kui soovin siiski, kõike head. Ehk jõuab raamatukogudesse ka see köide.

Ingvar said...

Kirjaviga sattus "kuid soovin" peab olema.

Taavi Kangur said...

Kindlasti jõuab raamatukogudesse - loodetavasti millalgi 2017 aasta lõpus. Tõenäoline avaldamisaeg on novembri algus.