Wednesday, June 29, 2011

Lühilood minu ajaveebis

Vastavalt gallupi tulemusele on lugejate seas kuus autorit, kes on huvitatud lühijutu avaldamisest minu ajaveebis. Kaks autoritest on kahtleval seisukohal ja üks ei taha seda mitte.

Minu jaoks on see uus teema, mis vajab näputäis reegleid. Mõned juhised mõlguvad mul peas, ülejäänud kujunevad töö käigus. Ma ei saa garanteerida, et keegi peale minu Teie kirjutist loeb/arvustab.

Mina ütlen  kindlasti midagi. Pealegi, iga lugu ma üles ei pane. Jutt peab vastama minu meeltes kujunenud umbes keskmistele kvaliteeditingimustele (koledalt ebamäärane määratlus :)).

Õigekiri peab olema paigas (vähemalt mina ei tohi märgata, et seal on palju vigu :)). Peab olema aru saada, et looga on vaeva nähtud. Igaüks võib avaldada arvamust - aga loo/jutu kohta, mitte autori pihta. Ühesõnalised arvustused ei sobi.

Autorid peavad silmas pidama, et arvustused ei pruugi olla meele järele, kuid loodetavasti on neis raasukesi, millest õppida. Lugusid hoian üleval niikaua, kuni autor lubab.

Soovijatel palun oma lood saata aadressile Taavi.Kangur (ät) online.ee. Kui kellelgi on mõttes mingeid soovitusi, ettepanekuid või kommentaare, siis palun need sellele kirjele sappa riputada. Loodan, et lühilood on lühilood ja ei ületa paari tuhandet sõna, kui on hea lugu, siis see reegel ei kehti. Vormistuslikult palun iga lõigu järele jätta tühi rida, et vahepeal saaks silma puhata.